Uzaylılar Konu Alan En İyi 5 Film

660

İŞTE EN İYİ 5 UZAYLI FİLMİ

5. AVATAR

IMDb: 7.8/10

James Cameron’un yönetmenlik koltuğunda pandoranın kutularını açtığı film, 22.yüzyılın kurgusal evreninde geçiyor.  Film 82. akademi ödüllerinde üç dalda ödül kazandı.

Pandora adlı uyduda kabile kültürüyle yaşayan, uzun boylu, mavi renkli Na’vi halkı büyülü dünyası ile karşımıza çıkar. Tüketmeye meraklı insanoğlu pandoranın zenginliklerinin peşindedir. Ancak bünyeleri pandoraya ayak sağlayamadığı için kendilerine Na’vi – insan karışımı Avatar bedenleri yaratırlar. Avatar bedenine giren Jake ve Na’vi prensesi Neytiri arasındaki aşk ve doğalarını korumak için insanlarla olan mücadeleleri anlatılır.

4. STAR TREK SERİSİ

Yıldız filosu eşliğinde  23. yüzyıl evrenini turlamaya hazır mısınız ?

İnsanlar, 3. Dünya savaşı sonrasındaki bir gelecekte, galaksideki diğer akıllı canlılarla birleşerek  “Birleşik Gezegenler Federasyonu”  kurarlar. Yıldız filosu akademisi “Atılgan” adlı gemiyle birlikte, tehlikelere doğru bilinmez yolculuklara çıkar. Geminin maceraperest kaptanı Kirk ve Vulcan kanı taşıyan Mr.Spock, bu yolculuklar boyunca zorlu süreçlerden geçer.

3. ALIEN

IMDb: 8.5/10

Sitemizin adını taşıyan bu filme torpil geçmedik ve 3. sıraya koyduk.

Döneminin teknolojisini çok etkili bir biçimde kullanan Ridley Scott, “Alien” filmiyle “En İyi Efekt”  dalında akademi ödülünü alıp, 1970’lerin en iyi bilimkurgu filmleri arasına kendi imzasını atmayı başarıyor.

Kargo gemisinde görevli mürettebat, yakın bir gezegenden alınan sinyal sonrası gezegene iniş yapar. Gezegende keşfettikleri yumurtaların içinden çıkan yaratık ekibin bir üyesinin kaskını parçalar ve yüzüne yapışır. Geminin karantina kuralları ihlal edilip yaralı içeri alınır. Böylece korkunç olaylar zinciri tetiklenmiş olur .

2. E.T. THE EXTRA-TERRESTIAL

IMDb: 7.9/10

Spielberg’ün 1982 yapımı  olan bu filmi sayesinde insanlık, istilacı ve kötü uzaylı algısından uzaklaşıp, küçük bir çocuk ile E.T.’nin büyülü dostluğuna seyirci oluyor.

Uzay gemisine yetişemeyerek yanlışlıkla dünyada kalan E.T. saklanmak için girdiği evde Elliot ve kardeşleriyle karşılaşır, kahramanlarımızla birlikte uzaylı arkadaşlarına sinyal göndermeye çalışırken başına gelmeyen kalmaz.

Film boyunca kılıktan kılığa giren, insanların yaralarını iyileştiren E.T. John Williams’ ın notalarıyla birlikte zihninizden uzun süre silinmeyecek bir serüvenin kapılarını aralıyor.

1.STAR WARS SERİSİ

“Güç” içinizde ! Peki ya siz hangi taraftasınız ?’

Uzun zaman önce uzak, çok uzak bir galakside,  George Lucas’ın kurgusal evreninde başlayan uzun soluklu seri, görselliği ve kurgusuyla bu güne kadar kendisine pek çok hayran kazandırdı.

“Gü甑ü  iyilik için kullanan Jediler ile galaksiyi ele geçirmeye çalışan Sithlerin amansız mücadelesini konu alan yapım,  Galaktik Cumhuriyet ve onu  oluşturan gezegenler etrafında dönüyor.

 

En iyi 5 uzaylı filmi ni sıraladık. Peki listemiz bitti mi? En güzelini en sona sakladık.

BONUS: G.O.R.A.

IMDb: 8/10

“Amerikan başkanı dahil herkesi devreye sokun, uzaylılar tarafından kaçırıldım.  Evet tarafından.”

Türk halkı olarak uzaylılarla ilk kez karşılaşmıyor olabiliriz ama ilk kez kaçırılıyoruz.  Antalya’da tüccarlık yapan Arif ışık, dükkanına gelen insan formundaki uzaylılar tarafından G.O.R.A. adlı gezegene kaçırılır.

Gezegenin kötü komutanı Logar, kurduğu tuzakla G.O.R.A yönetimini ve halkı kendine inandırıp prenses Ceku ile evlenmek ister. Arif, Logar’ın hain planını bozmayı başarır ve G.O.R.A’yı yok olmaktan kurtarır. Arif G.O.R.A’yı kurtarırken G.O.R.A Prensesi Ceku’yu görmüş ve ona aşık olmuştur ve aşkı için Komutan Logar’ı yenmek zorundadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here