Birleşik Arap Emirlikleri Mars Projesi : Yeni Fotoğraflar Paylaşıldı!

713

Birleşik Arap Emirlikleri Mars Projesine ilişkin detayları basınla paylaştı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Mars’a şehir kurma planı son hız devam ediyor.

2017 yılının başında, Mars’da şehir kurmayı planladıklarını açıklayan Birleşik Arap Emirlikleri, kurmayı planladıkları Mars şehrinin fotoğraflarını basın aracılığıyla paylaştı.

Mars denilince akıllara gelen NASA, SpaceX gibi şirketlerin açıklamaları sürekli gündem olurken, 2017 yılının başlarında Birleşik Arap Emirliklerin’den herkesi şaşırtan, beklenmedik bir açıklama gelmişti.

İnsanlığın en büyük hayallerinden birine ortak olmak isteyen Birleşik Arap Emirlikleri, 2117 yılına kadar Mars’a şehir kurmak istediklerini açıklamıştı.

 

Bu açıklamanın üzerinden aylar geçtikten sonra, açıklamalar tam hafızalardan silinmek üzereyken, Birleşik Arap Emirlikleri Mars planına ilişkin fotoğrafları basınla paylaştı ve kurulacak Mars şehri hakkında ipuçları verdi.

CNBC kanalından Arjun Kharpal, Birleşik Arap Emirlikleri’nin, 600.000 kişilik Chicago büyüklüğünde bir şehir kurmayı plandıklarını söylemişti.

Birleşik Arap Emirlikleri Mars a kurulacak şehrin yaklaşık olarak 140 milyon dolar maliyetinin olacağını belirtti.

Paylaşılan görsellerde insanlar Mars’da yapay bir atmosferin içerisinde yaşıyor.

Kent 600.000 kişilik bir kapasiteye sahip olacak.

Kent içerisinde Hyper-Loop taşıma sistemi kullanılacak.

Birleşik Arap Emirlikleri Mars Projesi, oldukça ilgi çekici gözüküyor.

Yapay Mars atmosferi çok ilgi çekici dursa da, ilerleyen zamanlarda, Mars’da oksijen üretiminin nasıl yapılacağı büyük merak konusu.

Mars’ın manyetik atmosferinin çok zayıf olması sebebiyle, insanların maruz kalacağı radyasyon sorunuda ayrı bir soru işareti.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here