Dünyanın düz olduğunu kanıtlamak için kendini roketle fırlatan adam çöle düşerek yaralandı.

315

Dünyanın düz olduğunu kanıtlamak için kendi ürettiği roketle kendini gökyüzüne fırlatan Mike Hughes, çöle düşerek yaralandı.

ABD’li Mike Hughes dünyanın düz olduğunu ispat etmek için kendisini uzaya fırlattı. ‘Uzay bilimini’ kendi kendine öğrendiğini iddia eden adam düşerek yaralandı.

575 METRE YÜKSEĞE ÇIKTI

California eyaletinde, Amboy bölgesi yakınlarda havaya fırlatılan Hughes, Mojave çölüne düştü. Yaralanan 61 yaşındaki Hughes, roketiyle 575 metre kadar yüksekliğe çıkmayı başardı

DAHA ÖNCESİNDE NELER YAŞANMIŞTI?

Geçtiğimiz aylarda ABD’de düzenlenen, 100’lerce kişinin katıldığı “Düz Dünya” konferansının basında geniş yer bulmasının ardından, düz dünya teorisyenleri ilginç bir deney yapmak için hazırlıklara başladı.

Kasım 2017 tarihinde, Düz dünya teorisyeni olan 61 yaşındaki Mike Hughes, “gerçeği kendi gözleriyle görmek ve Dünya’nın düz olduğunu” kanıtlamak amacıyla önümüzdeki  el yapımı roketiyle kendini gökyüzüne doğru 1.6 kilometre yukarıya fırlatmayı hedeflemişti

“Düz Dünyacılar” tarafından finanse edilen, son geliştirdiği buharlı roketi için yaklaşık 20 bin dolar para harcanmış, Mike Hughes uçuşun hayati riski hakkında şu açıklamayı yapmıştı..

Eğer bu işte ‘ölümüne’ korkmuyorsanız aptalsınız demektir. Elbette çok korkunç bir uçuş denemesi. ancak hiçbirimiz bu dünyadan canlı ayrılmayacağız. Ben kimsenin yapmadığı olağanüstü şeyleri yapmaktan hoşlanıyorum. Ve insanlık tarihinde daha önce kimse kendi yaptığı roketiyle kendini bu derece yüksekliğe fırlatmamıştı.”

“Bilime inanmıyorum. Astronotlar birer Mason”

Bilime inanmadığını belirten Mike Hughes düşüncelerini bu şekilde ifade etmişti;

“Ben kesinlikle bilime inanmıyorum. Aerodinamik, akışkanlar mekaniği, itki gibi şeyleri biliyorum. Ancak bunlar bilim değil, bunlar formül. Bilim ve bilim kurgu arasında hiçbir fark yok. Tarihin önemli astronotlarını aslında birer mason ve SpaceX kurucusu Elon Musk bir sahtekar. ”

UÇUŞ DENEMESİ ABD TARAFINDAN YASAKLANMIŞTI

Kaliforniya Eyaleti : “Neler oluyor? Sana kim izin veriyor?”

Deli Mike Hughes’in kendini rokete bağlayarak yapacağı uçuş için ABD Kara İdaresi Bürosu Mike Hughes’a ulaşarak şunları söylemişti.

“Sana bu uçuşu yapman için izin veremiyoruz. Uçuşu yapacağın yer riskli bir bölge. O bölgede böyle bir olaya kalkışmana ve roketle uçmana izin vermemiz mümkün değil”

Bu konuşmanın ardından gerekli federal izinlere sahip olmadığın anlayan Mike Hughes şöyle bir açıklama yapmış,

“Çok üzgünüm. Bu yasak benim için çok büyük hayal kırıklığı oldu. Gerekli federal izinlere sahip değilim ama roketin hiçbir mekanik sorunu olmadığına eminim. Ben bu işi kendi kendime öğrendim. 1 senedir bu iş üzerinde çalışıyorum “

Kaliforniya eyaletinden üst düzey bir yöneticinin kendisine ulaşarak, “Neler oluyor Mike? Ne yaptığını sanıyorsun? Sana bu uçuş izin kim izin verdi?” dediğini söyleyen Mike, haberin basına çok fazla yansıdığını bu yüzden uçuşu askıya almak zorunda kaldığını belirtmişti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here