Düz Dünya Uçuşu İptal Edildi Roketli Uçuşu ABD Yasakladı!

625

Düz Dünya uçuşu iptal edildi. Roketli uçuş ABD Tarafından yasaklandı!

“Dünyanın düz olduğunu” kanıtlamak için, bugün öğlen saatlerinde kendini roketle gökyüzüne fırlatmaya hazırlanan Mad ( Türkçe karşılığı çılgın veya deli) Mike Hughes’a Kaliforniya eyaletinden izin çıkmadı!

Düz dünya teorisyeni olan 61 yaşındaki  Mike Hughes’in  “Gerçeği kendi gözleriyle görmek ve Dünya’nın düz olduğunu” kanıtlamak amacıyla bugün yapacağı roketli uçuşa Kaliforniya eyaleti yönetimi ve ABD Kara İdaresi Bürosu (BLM)’den tepki geldi ve düz dünya uçuşu iptal edildi.

Kaliforniya Eyaleti : “Neler oluyor? Sana kim izin veriyor?”

 

Deli Mike Hughes’in kendini rokete bağlayarak yapacağı uçuş için ABD Kara İdaresi Bürosu Mike Hughes’a ulaşarak şunları söyledi.

“Sana bu uçuşu yapman için izin veremiyoruz. Uçuşu yapacağın yer riskli bir bölge. O bölgede böyle bir olaya kalkışmana ve roketle uçmana izin vermemiz mümkün değil”

Bu konuşmanın ardından gerekli federal izinlere sahip olmadığın anlayan Mike Hughes şöyle bir açıklama yaptı.

“Çok üzgünüm. Bu yasak benim için çok büyük hayal kırıklığı oldu. Gerekli federal izinlere sahip değilim ama roketin hiçbir mekanik sorunu olmadığına eminim. Ben bu işi kendi kendime öğrendim. 1 senedir bu iş üzerinde çalışıyorum “

Kaliforniya eyaletinden üst düzey bir yöneticinin kendisine ulaşarak, “Neler oluyor Mike? Ne yaptığını sanıyorsun? Sana bu uçuş izin kim izin verdi?” dediğini söyleyen Mike, haberin basına çok fazla yansıdığını bu yüzden uçuşu askıya almak zorunda kaldığını belirtiyor.

“Pes Etmedim. Önümüzdeki Hafta Tekrar Deneyeceğim”

Eski bir limuzin şöfürü olan, birkaç yıldır garajında roketler üzerine çalışmalar yapan ve en sonunda bir buharlı roket etmeyi başaran Hughes’in bu uçuş için 1 yıldır hazırlanıyordu.

ABD Kara İdaresi Bürosu’nun yasağı yüzünden pes etmediğini belirten Hughes, bu olay hakkındaki güncellemeleri paylaşacağı bir Youtube hesabı oluşturdu.

“Herkesin bizi takip etmesini istiyoruz, Youtube sayfamızdan güncellemeleri sizlerle paylaşacağız, önümüzdeki hafta uçuşu tekrar deneyeceğiz şeklinde açıklama yaptı.

 

“Bilime İnanmıyorum  ” Demişti.

Hughes, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, bilime inanmadığını belirtmiş, astronotların birer mason olduğunu, SpaceX kurucusu Elon Musk’un bir sahtekar olduğunu söylemişti.

“Aerodinamik, akışkanlar mekaniği, itki gibi şeyleri” bildiğini ifade eden Hughes, bunların bilimle bir alakası olmadığını, bunlarında sadece formül olduğunu belirtmişti.

Hughes, ekibiyle birlikte uçuş bölgesinden çarşamba günü ayrılacağını belirtti. Konuşmasının sonundaysa, “Roket motorunda bir arıza olduğunu, evinin ilerisindeyken bozulduğunu” söylemesi dikkat çekti.

 

Geçtiğimiz hafta nolmuştu? Olay tam anlamak için Mike Hughes’in uçuşuyla alakalı haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.  Tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here