“Düz Dünyacı” Adam, Canlı Yayında Astronotla Tartıştı!

486

İngiltere’de yayınlanan bir programa video konferans tekniği ile bağlanan, düz dünya teorisine inanan bir adam, eski NASA astronotuyla tartışmaya girerek, astronotu Dünya’nın düz olduğuna ikna etmeye çalıştı.

İngiltere’de yayınlanan Good Morning Britain (Günaydın Britanya) adlı programa katılan Düz Dünya Teorisyeni Mark Sargent, “Düz Dünya” teorisini savunarak, gerçekleri gizlediği için eski astronotu yalancılıkla suçladı.

Sargent’in teorisine göre NASA, “bazı gizli sebeplerden” dolayı Dünya’nın düz olduğunu insanlardan gizliyor.Bu sözlerinin ardından Düz dünyacı adam Sargent şöyle bir açıklama yaparak konuyu hararetlendiriyor.

“Dünya koca bir sahne gibi düz ve disk şeklinde. Hepimiz bu ‘sahnede’ yalnızca geçici birer oyuncuyuz.”

Mark Sargent, NASA konusunda haklı olduğunu ispatlamak için de sunucu Piers Morgan’a,’’NASA, ‘mavi misketin’ ilk fotoğrafını Apollo 17 tarafından 1972’de çekmişti. İkinci fotoğraf ise üç yıl önce çekildi. Üç yıldır neden hiç fotoğraf çekilmiyor?’’ diye sordu.

Sunucu Morgan, stüdyoda bulunan astronot Terry Virts’e döndü ve Dünya’nın yuvarlak olduğunu nasıl ispatlayabileceğini sordu. Virts bu soru üzerine uzayda geçirdiği 200 günden bahsetti ve bu 200 günde çektiği Dünya fotoğraflarından birini açtı, gösterdi ve şöyle dedi. ‘‘Dünya düz değil.’’

Fakat Mark Sargent bu açıklamayla yetinmedi Fotoğrafın sahte olduğunu belirten Düz Dünyacı adam, elinde elle tutulur hiçbir kanıt olmamasına karşın Dünya’nın düz olduğunu söylemeye ısrarla devam etti ve eski astronot Terry Virts’i photoshop ile oynanmış sahte bir fotoğraf göstermek ile suçladı ve ona sahtekar olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here