“Düz Dünyacı” Adam, Roketle Kendini Gökyüzüne Fırlatacak!

528

Düz dünya teorisyeni olan 61 yaşındaki Mike Hughes, “gerçeği kendi gözleriyle görmek ve Dünya’nın düz olduğunu” kanıtlamak amacıyla önümüzdeki cumartesi günü el yapımı roketiyle kendini gökyüzüne doğru 1.6 kilometre yukarıya fırlatacak.

 

Son yılların gündemde olan iddialarından biri olan “ Düz dünya” akımının takipçileri durmak bilmiyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de düzenlenen, 100’lerce kişinin katıldığı “Düz Dünya” konferansının basında geniş yer bulmasının ardından, düz dünya teorisyenleri ilginç bir deney yapmak için hazırlıklara başladı.

Düz Dünyacılar, “Gerçeği görebilmek ve NASA’nın yalanlarını ortaya çıkarabilmek” adına, kendilerini roketle birlikte gökyüzüne doğru fırlatmayı planlıyor.

Bu projenin hedefi, Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak.

61 yaşındaki Mike Hughes, yıllardır garajındaki hurda parçalardan roket yapmaya çalışan bir Amerikalı.

“Düz Dünyacılar” tarafından finanse edilen, son geliştirdiği buharlı roketi için yaklaşık 20 bin dolar para harcandı.

Roketinin tamamlanmasının ardından Mike Hughes, bir an bile beklemeden kendini gökyüzüne fırlatmak için hazırlıklara başladı.

Çevresi tarafından “Çılgın Mike Hughes” olarakta bilinen Hughes, Cumartesi günü gerçekleşecek uçuşta yerden yaklaşık 1.6 kilometre yüksekliğe çıkmayı planladığını belirtti.

Mike Hughes’in buharlı roketini ilk kez test edeceği bu deneyde, saatte yaklaşık 800 kilometre hızla hareket edecek.

Uçuşun Hayati Riski

Uçuşun hayati riski çok yüksek. Mike Hughes, çok korktuğunu belirtmekle birlikte bu konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor;

Eğer bu işte ‘ölümüne’ korkmuyorsanız aptalsınız demektir. Elbette çok korkunç bir uçuş denemesi. ancak hiçbirimiz bu dünyadan canlı ayrılmayacağız. Ben kimsenin yapmadığı olağanüstü şeyleri yapmaktan hoşlanıyorum. Ve insanlık tarihinde daha önce kimse kendi yaptığı roketiyle kendini bu derece yüksekliğe fırlatmamıştı.”

 

“Bilime inanmıyorum. Astronotlar birer Mason”

Bilime inanmadığını belirten Mike Hughes sözlerine şöyle devam ediyor.

“Ben kesinlikle bilime inanmıyorum. Aerodinamik, akışkanlar mekaniği, itki gibi şeyleri biliyorum. Ancak bunlar bilim değil, bunlar formül. Bilim ve bilim kurgu arasında hiçbir fark yok. Tarihin önemli astronotlarını aslında birer mason ve SpaceX kurucusu Elon Musk bir sahtekar. ”

 

İlk Uçuşu Değil

Hughes, 2014 yılında roketle birlikte kendisini 419 metre yüksekliğe fırlatmıştı. Bu uçuş sonrasında G-kuvvetinin etkisiyle bayılmış ve 2 hafta boyunca yürüteç yardımıyla adım atabilmişti.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here