Nakşibendi Tarikatı Lideri Şeyh : Challenger Uzay Mekiğini Biz Düşürdük!

536

Ülkemizdeki tarikat önderleri uzayla ilgili absürd açıklamalar yapmaya devam ediyor.
Daha önce kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, NASA’ya salak diyerek hakaret etmiş, NASA’nın yaptığı çalışmaları “Manyak manyak işler” olarak nitelendirmişti.

Bu absürd söylemlere bir yenisi daha eklendi. Şeyh Ahmet Yasin Bursevi olarak bilinen Nakşibendi tarikatının lideri, “Ahmet amca” ve “Mehmet Emin amca” ile birlikte 1982 yılında düşen Challenger uzay mekiğinin “civatalarını gevşeterek” düşürdüğünü ileri sürdü.

“AHMET MERAK ETME CİVATALARINI GEVŞETTİK BİRAZDAN BU DÜŞECEK”

“Ahmet Amca” nın Challenger uzay mekiğine bakarak “Neden düşmedi bu hala?” diye sorması üzerine “Mehmet Emin Amca”nın “Ahmet merak etme civatalarını gevşettik birazdan bu düşecek” dediğini ileri süren şeyh, o esnada Challenger’ın düştüğü ifade ediyor.

Şeyh’in videoda geçen açıklamaları ise şöyle,

“Bu Challenger diye bir uzay aracı fırlattılar ya. O tam fırlatıldığı zamanda Habbe’nin içindeydik. Bak yazılıdır o da. Habbe’nin içerisindeydik, Ahmet amca Hızır Aleyhiselam’dan yardım istedi. Televizyon yok, hatmenin içerisindeyiz. Fırlatıldı hala niye patlamadı diyor Ahmet amca. Sesli konuşuyor, duramıyor. Mehmet Emin amca da dedi ki ‘Ahmet merak etme cıvatalarını gevşettik biraz sonra bu düşecek.’ Yemin ediyorum, saatle yazdık oraya. Dediği saatte tam saniyesi saniyesine ertesi gün haberlerde dinledik. O saatte Challenger patladı.” 

“AKLINI BAŞINA TOPLAYACAKSIN!”

Daha önce bir “sohbetinde” konuşan Bursevi, Challenger’la ilgili olarak şu açıklamaları yapmıştı.

“Ahmet amcamız vardı, İzmitli Mehmet Emin amcamız vardı vefat etti 87’de. Allah sizi inandırsın yemin ederim hatmede oturuyoruz, Challenger’i cıvatalarını söktük, düşsün de akılları başlarına gelsin dedi. Ben de dedim ki ‘O kadar da değil Amerika’nın attığı Challenger’i siz mi düşüreksiniz’ gördün mü ne oldu? Aklını başına toplayacaksın.”

İşte o video;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here