Türk bilim insanları moleküler biyoloji yüzünden kavga etti, olay karakolda bitti!

479

Çoğu zaman ülkemizde kavga çıkması için çok fazla bir şey yaşanmasına gerek kalmıyor. İnsanlarımız sinirli bu yüzden en ufak olay kavga çıkması için yeterli olabiliyor -maalesef-

Ama bu seferki kavganın sebebi kolay kolay duyamayacağınız bir türden. Çok farklı bir sebep yüzünden iki Türk bilim insanı kavga etti.

Moleküler biyoloji cihazında spektrofotometrenin kullanımı konusunda anlaşmazlık yaşayan iki bilim insanı arasında kavga çıktı. Doçent Dr. Özakar ile Prof Dr. Çetin arasında yaşanan kavga karakolda bitti.

5 Mart’ta Erzurum’da yaşanan olay ise, eşine az rastlanır bir olay olarak tarihe geçti.
Atatürk Üniversitesi’nde, moleküler biyoloji cihazında spektrofotometrenin kullanımından dolayı Doçent Doktor Rukiye Sevinç Özakar ile Prof. Doktor Meltem Çetin’in arasında kavga çıktı. İkilinin arasında şiddete kadar giden bu olay, polisin gelmesi ile sona erdi.

“HAKARET ETTİ, TARTAKLADI”

Yrd. Doç. Dr. Rukiye Sevinç  Özakar, bu konuşma sırasında çıkan tartışmada Anabilim ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meltem Çetin’in, kendisini yakasından tutup, tartakladığını ve hakaret ettiğini ileri sürdü.

2 kadın akademisyen arasında çıkan kavga üzerine, olay yerine polis ekipleri geldi. Kavga sırasında derste olan öğrenciler ise olayı pencereden izledi.

Anabilim ve Bölüm başkanı Prof. Dr. Meltem Çetin’in kendisini tartakladığını ve hakaret ettiğini ileri süren Özakar, hastaneye gitmek zorunda kaldı. Fakülte binasından ağlayarak çıktığı gözlemlenen Özakar, aynı fakültede araştırma görevlisi olan eşi Emrah Özakar ve polisler eşliğinde rapor alınabilmesi adına Palandöken Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Rapor alınması için gittiği acil serviste de ağlamaya devam eden Özakar ve eşi, burada açıklama yapmak istemediler.

PROFESÖR DOKTOR MELTEM ÇETİN : İFTİRA

Anabilim ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meltem Çetin, Özakar’ın iddia ettiği darp olaylarının iftiradan ibaret olduğunu, bu konuda hukuki süreç başlatıldığı için konuşamayacağını, mahkemede kimin doğru söyleyeceğinin ortaya çıkacağını belirtti.

Okulda yer alan güvenlik kameralarını inceleyen polisler, bu kavgada kimin doğru söylediğini ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Okul öğrencileri tarafından da gözlemlenen kavga, pek çok tanığa sorularak aydınlatılmaya çalışılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here