Ünlü UFO Araştırmacısı Kayıp Kıta Atlantisi mi Keşfetti?

585

Ünlü UFO ve paranormal aktivite araştırmacısı Scott C Waring, takipçilerini şaşırtan yeni bir keşifte bulunduğunu iddia etti.

Ünlü UFO Araştırmacısı, Bahamaları çevreleyen okyanusun yakınlarında iki adet su altı piramidi bulduğunu belirtti. Scott C Waring, keşfettiği bu su altı piramid lerinin tarihin akışını değiştirebileceğini ve tarihin tekrardan yazılabileceğini ileri sürdü.

 

100 METRE GENİŞLİĞİNDE – 60 METRE UZUNLUĞUNDA SU ALTI PİRAMİDİ

Scott C Waring, keşfettiği su altı piramidlerinin, Bahamalara bağlı New Province Island’ın 6 kilometre güney açığında yer aldığı belirtti. Su altı piramidlerini ‘Google Earth’ adlı uygulamayı kullanarak keşfettiğini söyleyen Scott, elde ettiği verileri enine boyuna incelediğini, yaptığı ölçümlerin sonucunda elde ettiği verilere göre, Piramitlerin 100 metre genişliğinde ve 60 metre yüksekliğinde olduğu sonucuna ulaştı ve araştırmalarını takipçileriyle paylaştı.

Paylaştığı İngilizce notun Türkçe çevirisi ise şu şekilde;

New Province Island yakınlarında, okyanus tabanında bu iki piramidi keşfettim. Aslına bakarsanız bu piramitler, Florida’dan uzakta sayılmaz’ yazan araştırmacı, ‘Bu su altı piramidleri, bu ada ve çevresinde ki bölgenin Mayalar ve Aztekler’e bir zamanlar ev sahipliği yaptığının gerçek bir kanıtı‘ diye ekledi.

 

YENİ KEŞFEDİLEN PİRAMİTLER MISIR VE MAYA PİRAMİTLERİNE BENZİYOR

Scott’un su altında keşfettiğini iddia ettiği su altı piramidlerinden birinin yapısal olarak düz, diğerinin ise basamaklı bir yapıya sahip olduğunu belirtti.

Basamaklı olan su altı piramidi nin Meksika’daki Maya piramitlerinin yapısına benzediğini belirten Scott, keşfettiği su altı piramidlerinin kayıp kıta Atlantis veya başka gizemli antik bir medeniyete ait olduğu ihtimalinin üzerinde de durduğunu, bu piramitlerin Atlantis’e ait olabileceğini de iddia etti.

Bu keşif iddialarını araştıran gizem araştırmacıları, Scoot’un su altı piramidlerini keşfettiği bölgede dalış gerçekleştirip, su piramiti olduğu iddia edilen bu yapıları detaylı bir şekilde inceleyeceklerini duyurdu.

Çok sayıda UFO araştırmacısı, Dünya üzerindeki piramitlerin (özellikle Mısır) nasıl bir teknoloji kullanılarak inşa edildiği gizeminin hala ortaya çıkmamasını sorguluyor. UFO araştırmacıları, Bu piramitlerin yapımı esnasında, dünya dışından gelen bir yaşam formunun insanlara yardım ettiğini düşünüyor.

Kayıp kıta ve imparatorluk Atlantis hakkındaki efsaneler ve iddialar daima ilgi çekici oldu. Bu konu hala gizemini korumakta.

Scott C Waring geçtiğimiz senelerde Mars ve diğer gezegenlerin fotoğrafları üzerinde araştırma yaparak, gezegenler üzerinde UFO’lara ait izler keşfettiğini öne sürmüş ve bu iddiaları dünyada bir süre gündem olup, çokça konuşulmuştu.

Ünlü Araştırmacının son keşifi hiç şüphesiz çokça konuşulacak gibi gözüküyor.

 

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

1 Yorum

 1. Atatürk’ün arattığı kayıp kıta mu olma ihtimali olabilir mi ? Vakti zamanında Atatürk’ün emri ile yapılan araştırmalar mevcuttur. Sinan MEYDAN’ın kitabı Atatürk ve Kayıp Kıta Mu kitabından alıntı : Her şey 1930’lu yıllarda Atatürk’ün ileri sürdüğü Türk Tarih Tezi’yle başladı. Atatürk, 1932’den sonra Türk Tarih Tezi’nin kayıp parçasının peşine düştü. Türklerin Orta Asya’dan önceki ilk yurtlarını arıyordu. Bu amaçla 1934 yılında Tahsin Bey’i Meksika Büyükelçiliği’ne atadı. Tahsin Bey’in gizli görevi Türklerle eski Amerikan halkları arasındaki ilişkiyi araştırmaktı. Tahsin Bey, Meksika’daki araştırmalarının sonucunda şaşırtıcı bir bilgiyle karşılaştı. Bu bilgiye göre Türkler, MÖ 12.000’lerde bir doğal afet sonunda Pasifik Okyanusu’nda sulara gömülen Kayıp Kıta Mu’dan Orta Asya’ya göç etmişlerdi.
  • Atatürk Kayıp Kıta Mu’da ne aradı?
  • Tahsin Bey’in Meksika’dan Atatürk’e gönderdiği raporlarda hangi bilgiler vardı?
  • Atatürk, J. Churchward’ın Mu konulu kitaplarını neden Türkçeye tercüme ettirdi?
  • Atatürk, Tahsin Bey’in bazı raporlarını neden eleştirdi?
  • Kayıp Kıta Mu nasıl bir yerdi?
  • Türkçe ile eski Amerikan halklarının dilleri arasındaki şaşırtıcı benzerlikler neyin işaretiydi?
  Ve daha pek çok bilinmeyenin yanıtınıAtatürk ve Kayıp Kıta Muda bulacaksınız. Elinizdeki kitap Atatürk’ün daha önce hiç bilinmeyen bir özelliğini ilk kez tüm boyutlarıyla ortaya koymakta ve Atatürk’ün ömrünün son yıllarındaki büyük arayışına ışık tutmaktadır. Bu kitapta okuyacaklarınız sizi hem çok şaşırtacak, hem çok düşündürecek, hem de Atatürk’le ilgili bilgilerinize çok özgün katkılar yapacaktır. Atatürk, Türklerin Orta Asya’ya gelmeden önce Mu kıtasında yaşadıklarına çok emin bir şekilde inanırdı, ama bu konudaki yoğun araştırmaları 1938’de son nefesini vermesiyle bitiverdi.

  Atatürk’ün Kütüphanecisi Nuri Ulusu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here