Uzaylılar Tarafından Kaçırılan Çift : Betty ve Barney Hill

895

Betty ve Barney Hill vakası, “Uzayılılar tarafından kaçırılmak” denilince akla gelen en bilindik vakalardan birisi.  Olayımız 1961 yılında geçiyor ve her şey Kanada tatili sonrası dönüş yolculuğunda başlıyor.

Betty ve Barney Hill, Kanada tatili sonrası evlerine doğru dönerken, Lancaster şehrinin 3 mil güneyinde sabah saat 10:15 civarında düzensiz hareket eden, parlak bir yıldız ya da gezegene benzettikleri bir şey gördüler. Barney bunu Betty ‘ye gösterdi ve ikisi de nesneyi takip etmeye başladılar.

Yol üzerindeki ağaçlar, görüşlerini engellediği için nesneyi takip etmekte zorlandılar. Ağaçlar yüzünden nesne bir görünüp, bir kayboluyordu. Barney, tatil ve yol yorgunluğunu sebep göstererek, bunun bir uçak olduğunu düşündü ve kendini buna inandırmaya başladı ama Betty aynı şekilde düşünmüyordu ve nesneyi zorda olsa takip etmeye devam ediyordu.

Bir süre sonra bu işin böyle olmayacağı kanısına vardılar ve meraklarını gidermek arabayı kenar çekip durdurdular. Barney, nesneyi incelemek için dürbününü aldı ve arabadan dışarı çıktı.

Arabadan indikten hemen sonra, bir cismin hızla onlara yaklaşmaya başladığını gördüler. Barney dürbününü eline aldı ve cisme doğru baktı. 100 metre mesafeden gördüğü kadarıyla, disk şeklinde, pencereli bir uzay aracı gördü.

Uzay aracının içerisine doğru baktığında üniforma benzeri kıyafetler giyen varlıkları ve uzay aracını kontrol ettikleri kontrol panelini görmesiyle birlikte korkudan bağırmaya ve arkalarındaki arabaya doğru koşmaya başladı. Bu sırada Betty korkudan ağlamaya başlamıştı.1-2 saniye sonra Betty ve Barney Hill çifti “bip” sesi benzeri bir ses duydular ve bilinçleri kapandı ve adeta birer uyur gezere dönüştüler.

Duydukları ikinci bir “bip” sesi ile uyandılar. Kendilerine geldiklerinde nerde olduklarını anlamadılar ama bir süre sonra 35 km uzaklıkta bir yerlerde olduklarının farkına varacaklardı. Saatlerine baktıklarında bir şey anlamadılar.  Saatleri durmuştu.

Çift, eve döndükten sonra olaylar durmadı. Barney rüyasında boyun ve karın ağrısıyla uyandı. O gün giydiği botların neredeyse parçalanmış olduğunu farketti. Çift, sürekli anlam veremedikleri, kesitlerden oluşan rüyalar görmeye başladı.

Betty “Lider” dediği bir varlığı ve uzay aracını anımsıyordu ama hafızasındaki görüntüler silik silikti. İkili olay hakkında biraz tartıştıktan sonra, bu işin üstesinden gelemeyeceklerini düşünerek, hava kuvvetlerine yollamak üzere bir dosya hazırlamaya karar verdiler ama tüm detayları bildirmek konusunda biraz çekimser davrandılar.

Birkaç hafta sonra sivil bir araştırmacının şahitlerle yaptığı görüşme sonrasında, çiftin Kanada’dan Portsmouth’a normalden en az 2 saat daha geç vardıkları anlaşıldı.

Betty, varlıklar tarafından tıbbi incelemeden geçirildiğine dair rüyalar görmeye başladı, Bu rüyalar günlerce devam etti. Betty’nin rüyalarının ardı arkası kesilmedi. Betty, rüyasında farklı bir varlık gördü.

Bu varlığı “muayene eden” olarak adlandırdı ve hoş ve sakin bir tavır sergilediğini söyledi. Lider ve muayene eden kişinin onunla İngilizce konuştuğunu belirtti ama ne konuştuğunu tam olarak hatırlayamadı.

Betty’e göre, bu varlıklar insana benziyordu, büyük gözleri vardı ve çenelerinin üstünde ağız olduğunu tahmin ettiği, yarığa benzer küçük bir çizgi vardı. Kendilerini kaçıran varlıklar, kedi benzeri gözlere sahip, küçük ve kısa boylu varlıklardı.

Aralarındaki en uzun varlık Betty’ye göre grubun lideriydi. Betty, uzun boylu varlığın, diğer varlıkları kontrol ettiğini biliyor ama bunu tarif edemiyordu. Sanki hafızasının o bölümü engellenmiş gibiydi.

Bu arada Barney’in sağlığı gitgide kötüye gidiyordu. Ülser, bitkinlik ve kalp çarpıntısı sorunlarıyla uğraşıyordu. Kasıklarına yakın yerlerde garip siğiller türemişti. O gece olanlar her ikisinin de kafasından çıkmıyordu.

İkili bu strese daha fazla dayanamadı ve Psikiyatr Dr. Duncan Stephens’ın tavsiyesiyle kendilerine geriye dönüşlü hipnoz uygulaması için Boston’lu önde gelen bir psikiyatr olan Dr. Benjamin Simon’a başvurdular. Bunun üzerine Dr. Benjamin Simon tarafından 1963 yılında Betty ve Barney Hill çiftine ayrı ayrı pek çok seans uygulandı.

Seans sırasında, Barney, kasıklarının etrafında dairesel bir aygıt yerleştirildiğini söylerken Betty de göbeğine uzun iğne benzeri cisimlerin sokulduğunu hatırladı. Muayene eden kişi tarafından, kendisine bunun hamilelik testi olduğu söylenmişti.

Betty’nin seans sırasında hatırladığı bu hamilelik testi tam 25 yıl sonra keşfedilecek ve kullanılmaya başlanacaktı. Çiftin hatırladığı bir diğer şey ise, arabalarına döndüğünde, köpeklerinin koltuğun altına saklandığını ve çok korkmuş bir halde olduğunu görmüşlerdi. Daha sonra cisim, turuncu bir küre gibi parıldayarak uzaklaşmıştı.

Hipnoz seansları devam ederken, ABD medyasında gündem olan bir olay gerçekleşti. Betty, seans sırasında aniden bir yıldız haritasından bahsetti ve bunu çizmek istediğini söyledi. Eline kağıt kalem aldı ve bir yıldız haritası çizdi. Bu harita Zeta Retucili’nin de bulunduğu 3 takım yıldız grubuna benziyordu. Bu yıldız haritası, araştırmacılar arasından büyük tartışmalara yol açtı.

Harita üzerinde yapılan araştırmalar ve analizler sonucunda bunun dünyanın 30 ışık yılı uzağında bulunan Zeta Retucili yıldız sistemini gösterdiği ortaya çıkmıştır. Bu yıldızlar 1969 yılında basılan katalog çıkana kadar bilinmiyordu, bu yıldızlar Betty haritayı çizdikten tam 8 yıl sonra keşfedilmiştir.

Betty Hill’in çizdiği harita
8 yıl sonra keşfedilen yıldız kümesi

Betty ve Barney Hill ’in başından geçenlerle ilgili iki önemli nokta pek çok araştırmacının gözünde olayın inanılırlığını sağlamıştır. Birincisi; Betty Hill’in hipnoz sonrasında çizdiği yıldız haritasıdır.

Diğer önemli olay, Betty Hill’in ulusal bir TV programında yalan makinesine testine girmesidir. Kendisine Yıldız Haritasıyla ilgili bilgiyi dünya dışı bir varlıktan alıp almadığı, anlattığı şeylerin yalan olup olmadığı sorulmuş ve Betty’nin verdiği cevapların yalan makinesi tarafından değerlendirilmesi sonucunda çok yüksek bir doğruluk payı gösterdiği kayıtlara geçmiştir.

Betty ve Barney gerçekten de sivil haklar ve yerel kilise hareketlerinde aktif görev alan güvenilir ve saygın vatandaşlardı. Böylece, Betty’nin çizdiği Yıldız Haritasının şaşırtıcı analiz sonuçları ve yalan makinesi testi göz önüne alındığında, Betty ve Barney çiftinin doğruyu söylediği ispatlanmış oldu.


ABD Eski Ulusal Güvenlik Şefi’nin çok konuşulacak UFO itirafını okudunuz mu?

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here