Antalya – Kemer’de UFO Görüldü!

521

Antalya’nın Kemer ilçesinde tatil yapan 49 yaşındaki Murat Güre, gökyüzünde tanımlanamayan bir cisim gördüğünü iddia etti.

Fotoğraflarını çektiği esnade cismin ışıklar saçtığını belirten Güre, “Amatör olarak astronomiyle ilgileniyorum. Şu cisimdir diyecek bir durumum yok ama tanımlayamadık” dedi.

Kemer’de bir otelde tatil yapan Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü Araştırma Laboratuvarları Teknik İdarecisi Murat Güre, tanımlayamadığı cismi önce otelin havuz başında otururken baldızı Nalan Taşçı’nın gördüğünü belirtti. Kendisi de bakınca deniz kıyısından yaklaşık 200- 300 metre ileride, yerden yaklaşık olarak 250- 300 metre yükseklikte tanımlayamadığı bir cisim olduğunu fark ettiğini belirtti.

“IŞIKLAR SAÇTIĞINI GÖRDÜK”

Tek bir yöne sabit ilerleyen cisme önce aldırış etmeyen Murat Güre, sonrasında cismin yön değiştirerek ışık saçmaya başladığını aktardı. Daha sonra fotoğraf makinesiyle cismin fotoğraflarını çektiğini kaydeden Güre şöyle konuştu: “Ailemle birlikte otururken sahildeki direğin hizasından denizin üzerinde yaklaşık 200- 300 metre ileride parlak bir cisim gördük. ‘önce balon sandım’ Önce kuzeye doğru hareket etti. Dolayısıyla bir balondur diye umursamadık fakat geri gelince ve sabit durup ışıklar saçmaya başlayınca fotoğraf çekmeye başladım. Yaklaşık 3- 4 kare çektikten sonra bu fotoğrafları yakınlaştırıp incelediğinizde bir cisim olduğunu fark ettik. Amatör olarak astronomiyle ilgileniyorum. Şu cisimdir diyecek bir durumum yok ama tanımlayamadık. Dolayısıyla bunu sizinle paylaşmak istedim.”

 

Sizce bu cisim ne olabilir? Yorum yapın, siz de tartışmaya katılın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here